Pružinové a taštičkové matrace

Mezi záplavou pěnových matrací si našly místo i matrace pružinové a taštičkové. Toto místo je velmi výrazné, jelikož pružina sehrála již v historii velkou roli při vývoji matrací. V roce 1857 byla poprvé vynalezena a patentována kovová pružina. V roce 1871 vynalezl německý vynálezce matraci s vnitřními pružinami. Během dalších let se pružinová matrace posunula obrovským krokem dopředu a stále si udržuje velmi prestižní místo na trhu matrací. Při vývoji se vytvořila nová pružinová matrace, kterou dnes známe pod názvem taštičková – jedná se o pružinu, která je uvnitř textilie. I v tomto případě je taštičková matrace hojně vyhledávána pro své nenahraditelné vlastnosti a je prakticky nejlepší možnou volbou pro uživatele, kteří chtějí dobře a kvalitně spát. 

Pružinová matrace se skládá z pružinového jádra spojeného tkaninou nebo drátky.  Na takto připravené jádro se přidává separační vrstva, nejčastěji filc či kokosová deska a obalí se pěnou. U levnějších řad je hojně používána PUR pěna. U těch lepších modelů je použitá pěna HR a pro lepší komfort může být přidána i lína (paměťová) pěna. Tyto matrace se dají používat oboustranně a jsou velmi oblíbené pro své nenahraditelné vlastnosti. Nemají vlastnost velkého ohýbání, proto se nejčastěji doporučují na pevné rošty. 

Při výběru pružinových či taštičkových matrací jistě neuděláte chybu. Pozor však dejte na použitý materiál a zejména u taštičkových matrací i na počet pružin použitých na m2. U kvalitních matrací by to mělo být více než 240 pružin m2.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

1

2

  • Registrace

Zaregistrovat nový účet

Už máte účet?
Přihlásit se - Resetovat heslo
shopping_basket
Souhlas se soubory cookie